K aktívnemu životu cez prekonanie prekážok

K aktívnemu životu cez prekonanie prekážok

Naša doba je príznačná obrovskými nárokmi na výkon. Zároveň však prináša obrovské príležitosti, aby si človek zariadil život podľa svojich predstáv, žil aktívne a naplno využil to, čo svet ponúka. To si ale  vyžaduje určitý mentálny aj telesný výkon, inak snaha o aktívny život ostane iba vo forme želania – napríklad novoročného 🙂

K aktívnemu životu a prevzatiu zodpovednosti za seba vedie účastníkov aj podujatie Tvrďák, ktoré organizujeme už viac ako päť rokov. Tvrďák je terénny beh, ktorého poslaním je pomáhať ľuďom zdolávať prekážky a pripraviť ich tak na nepríjemné situácie, ktoré ich v živote stretnú, umožniť im byť slobodnejšími. Nie je to však iba fyzická odolnosť, ale predovšetkým mentálna, ktorá rozhodne o tom, či prekážku zdoláme alebo nie. Tu hrá kľúčovú úlohu náš mozog a naše myšlienky, predstavy a vzorce myslenia ktoré sme…

Zobraziť celý článok

K aktívnemu životu a prevzatiu zodpovednosti za seba vedie účastníkov aj podujatie Tvrďák, ktoré organizujeme už viac ako päť rokov. Tvrďák je terénny beh, ktorého poslaním je pomáhať ľuďom zdolávať prekážky a pripraviť ich tak na nepríjemné situácie, ktoré ich v živote stretnú, umožniť im byť slobodnejšími.

Nie je to však iba fyzická odolnosť, ale predovšetkým mentálna, ktorá rozhodne o tom, či prekážku zdoláme alebo nie. Tu hrá kľúčovú úlohu náš mozog a naše myšlienky, predstavy a vzorce myslenia ktoré sme si osvojili. Napríklad pozitívny postoj aj v ťažkých situáciách, snaha prekonať samého seba cez trpezlivosť a disciplínu alebo odvaha čeliť nepríjemným situáciám a naučiť sa prijať veci ako sú, bez neustálej snahy meniť ich podľa svojich predstáv. A práve o toto sa, v športovom slova zmysle, snažíme pri Tvrďákovi.

V živote je to však náročnejšie. Beh netrvá hodinu, ale roky. Preto pomôže osvojiť si nehodnotiace duševné postoje, vnútornú disciplínu, pestovať pokoj a láskyplnosť. Keď duševnú stránku spojíme s pravidelnou telesnou aktivitou, výsledkom bude aktívny, plnohodnotný a spokojný život podľa našich predstáv.

 

Nenechajte si ujsť aj