Ako pomôcť deťom, ktoré hľadajú rodinu?

Ako pomôcť deťom, ktoré hľadajú rodinu?

Prinášame vám niekoľko rád, ako môžete svojou trochu prispieť k zlepšeniu života detí, ktoré nemali to šťastie vyrastať v rodine.

1. Podporte organizácie, ktoré sa starajú o lepší život detí na okraji Najjednoduchším spôsobom, ako pomôžete je finančná podpora. Zariadenia pre deti v ťažkých životných situáciách sa často boria s nedostatkom prostriedkov, ktoré by im pomohli pokryť hoci aj základné potreby. Tipy na overené organizácie nájdete, napríklad na tomto linku. 2. Venujte svoj čas Spraviť s dieťaťom domáce úlohy, pomôcť mu upratať spoločnú izbu, vziať ho na výlet,… To všetko sú možnosti pre dobrovoľníkov, ktorí by chceli pomôcť deťom spestriť deň. V Bratislave víta takúto…

Zobraziť celý článok

1. Podporte organizácie, ktoré sa starajú o lepší život detí na okraji

Najjednoduchším spôsobom, ako pomôžete je finančná podpora. Zariadenia pre deti v ťažkých životných situáciách sa často boria s nedostatkom prostriedkov, ktoré by im pomohli pokryť hoci aj základné potreby. Tipy na overené organizácie nájdete, napríklad na tomto linku.

2. Venujte svoj čas

Spraviť s dieťaťom domáce úlohy, pomôcť mu upratať spoločnú izbu, vziať ho na výlet,… To všetko sú možnosti pre dobrovoľníkov, ktorí by chceli pomôcť deťom spestriť deň. V Bratislave víta takúto pomoc napríklad krízové centrum DÚHA, ktorého riaditeľku sme predstavovali v tomto článku.

3. Formujte svoje okolie pozitívnymi príkladmi

Hovorí sa, že mnoho strachov pramení z neznámeho. Nebojte sa preto hovoriť o svojich pozitívnych skúsenostiach, prípadne o skúsenostiach iných, s ktorými ste sa stretli. O búraní predsudkov hovorí napríklad aj Lucia Piussi.

4. Poskytnite dieťaťu domov

Samozrejme, najlepšou možnosťou, ako pomôcť, je dať dieťatku bezpečie domova. Ak sa na túto odvážnu cestu vydáte, je dobre sa na ňu kvalitne pripraviť. V tom vám môžu byť veľmi nápomocné organizácie venujúce sa tejto téme, ako napríklad Návrat.

 

 

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Nenechajte si ujsť aj